JAVNI NATJEČAJ za izbor i imenovanje ravnatelja/ice (m/ž)

Na temelju članka 38. Zakona o ustanovama (,„Narodne novine“ br. 76/93, 29/97, 47/99, 35/08 i 217/19), članka 8. Odluke o osnivanju Razvojnog centra Ličko-senjske županije (,,Županijski glasnik” broj 6/21) te članka 12. Statuta Razvojnog centra Ličko-senjske županije, Upravno vijeće Razvojnog centra Ličko-senjske županije raspisuje

Uvjeti:

  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij iz područja tehničkih znanosti, ekonomske, pravne ili poljoprivredne struke
  • najmanje pet (5) godina radnog iskustva u struci
  • aktivno znanje engleskog jezika
  • poznavanje rada na računalu
  • hrvatsko državljanstvo

Ravnatelj/ravnateljica se imenuje na vrijeme od četiri godine i može biti ponovno imenovan/a

Uz pismenu prijavu kandidati/ kandidatkinje trebaju priložiti:

  1. dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika diplome),
  2. dokaz o ostvarenom radnom iskustvu (elektronički zapis o podacima evidentiranima u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje),
  3. dokaz o državljanstvu RH (preslika domovnice ili elektronički zapis iz knjige državljana),
  4. uvjerenje da se protiv kandidata/kandidatkinje ne vodi istražni ili kazneni postupak (ne starije od 3 mjeseca),
  5. životopis na hrvatskom jeziku (u Europass formatu).

Opis poslova:

  • predstavlja i zastupa Ustanovu,
  • organizira i vodi rad i poslovanje Ustanove sukladno zakonu, Statutu i drugim općim aktima Razvojnog centra,
  • poduzima sve pravne radnje u ime i za račun Razvojnog centra,
  • zastupa Razvojni centar u postupcima pred sudovima, upravnim i drugim državnim tijelima,
  • sudjeluje u radu Upravnog vijeća bez prava odlučivanja,
  • donosi odluke o stjecanju, opterećenju i otuđenju nekretnina ili druge imovine u vlasništvu Razvojnog centra te sklapanju drugih pravnih poslova čija je pojedinačna vrijednost do 200.000,00 kn (dvjestotisuća kuna), a iznad 300.000,00 (tristotisuća kuna) uz suglasnost Župana odnosno Županijske skupštine, u skladu sa odredbama Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi vezano uz raspolaganje imovinom,
  • odgovara za zakonitost rada i poslovanje Razvojnog centra,
  • daje pisanu punomoć, u okviru svojih ovlaštenja, drugoj osobi za zastupanje Razvojnog centra u pravnom prometu,
  • provodi odluke Upravnog vijeća,
  • obavlja i druge poslove.

Javni natječaj za ravnatelja RCa – PREUZMI DOKUMENT

Novosti

Comments are disabled.